AMACIMIZ KURUMLARIN BİLGİ İŞLEM MALİYETLERİNİ
AYLIK, SÜRDÜRÜLEBİLİR, PROFESYONEL OLARAK ALMALARI.

Hangi Hizmetlerimizden Alırsınız ?

TRN Cloud ile herşey aylık

Bulut teknolojilerinde müşterilerin ihtiyacına göre IaaS, SaaS, PaaS çözümlerini sunmak için neden TRNcloud'u seçmelisiniz?

Bir ya da birden fazla sunucu ihtiyacı olan ve fiziksel sunucu altyapısı olmayan ya da olup da operasyonel maliyetlerini azaltmak isteyen tüm işletmelere hitap etmektedir.

Fiziki sunucular ilk yatırım maliyetleri, barındırma maliyetleri içerir ve kolay ölçeklenemez. Bulut sunucular esnek ve ölçeklenebilirliği sayesinde kısa zamanda istenilen kapasiteleri sunar.

TRNcloud ile donanım sorunlarından arındırılmış, tüm bileşenleri yedekli hale getirilmiş altyapılar üzerine inşa edilmiş sanallaştırma ortamlarında verileriniz güven altındadır.

TRNcloud’un kendi geliştirdiği ve bayilerine sunduğu bulut pazarında eşi olmayan yönetim yazılımı sayesinde hem alt bayilerinizin hem de son kullanıcılarınızın kullanımlarını ve bu doğrultudaki finansal tabloyu anlık olarak takip edebilirsiniz.

Sunucu sistemleri haricinde bütün servis hizmetlerinide servis olarak aylık alabilirsiniz.

"TRNcloud; İstediğiniz kaynağı, istediğiniz kadar, istediğiniz süre içerisinde kullanmanızı sağlar."
Böylece fiyat-performans ilişkisinde maximum hizmeti minimum bedele alırsınız. Artık kurumların Bilişim Altyapılarını alma masraflarına katlanmaları gerekmiyor. TRNcloud’da ihtiyacınız kadarını kiralayın…
"Kullandığınız kaynakların ve lisanslarınızın gerçek olduğunu kontrol edin."

Günümüzde maalesef alt yapısı uygun olmayan, doğru optimize edilmemiş bir çok yapı Bulut alta yapısı adı altında hizmet vermek için firmalar kandırılıyor. Ciddi problemler e yol açan ve açacak bu konu çok önemli . Dolayısı ile bulut yapısına geçmeden önce doğru konfigürasyonlar yapılmış mı alt yapı detayı nedir, firma bu işte yetkimi gibi bir çok soruyu sormak ve alt yapıları görmek lazım 

Hizmetlerimiz

Bütün teknoloji sistemlerinizi Türkiye nin en büyük 2 verimerkezinde konumlandığımız alanlarımızda barındırabilir ve uzman ekibimize yönettirebilirsiniz.

Trn bulut sunucu alt yapımız Türkiye’nin en iyi alt yapısına sahiptir. Tüm veri işlem kurumsal ve yedekli sunuculardan oluşmaktadır. Yeni nesil işlemci ve yüksek işlemci hızı garanti altına alınmaktadır. Tüm Trn bulut sunucu verileri aktif – pasif yedekleme mekanizmasına sahiptir. %100 Kurumsal SSD,SAS,SATA veri depolama altyapısıyla yüksek performans vermektedir. Bulut sunucularınız Windows server , Linux server veya diğer işletim sistemleriyle yüksek performans yüksel performans ve erişilebilirlikte kullanabilirsiniz. Trn bulut sunucu kiralama işlemini tamamladığınız an çok kısa sürede sunucunuz hazırlanır ve tüm uygulama kurulum ve konfigürasyonları tamamlanmış halde size teslim edilir. Artık tek yapmanız gereken sunucunuzu kullanmaktır. Tüm sunucu altyapısı ve yedekliliği Trn sistem,ağ mühendisleri koruması altındadır. Bulut sunucu altyapımızı sektör lideri IBM,DELL,LENOVO,NETAPP sunucu ve veri depolama ürünleri ile sağlamaktayız. Tüm sistemlerimiz üretici firma garantisi kapsamındadır.

Bulut hizmeti sağlayıcısı, bulut tabanlı bir platform, altyapı, uygulama ya da depolama hizmetleri sunan üçüncü taraf bir şirkettir. Bir ev sakininin yaptığı elektrik veya doğal gaz faturası ödemelerinde olduğu gibi şirketler de genellikle yalnızca, işleri için gerektikçe kullandıkları bulut hizmetleri kadar ödeme yapar. Bulut hizmeti sağlayıcıları şirketlere, kullandığın kadar öde modelinin yanı sıra pek çok avantaj sunar. Şirket içi sunucuların getirdiği fiziksel kısıtlamalardan kurtulan işletmeler, ölçeklenebilirlik ve esneklikten, çoklu yedekliliğe sahip birden çok veri merkezi kullanmanın sağladığı güvenilirlikten, tercihe göre yapılandırılabilen sunucular ile hizmetlerin özelleştirilmesinden ve değişen taleplere kolayca uyum sağlayabilen hızlı yük dengeleme özelliğinden yararlanabilir. Trn olarak Microsoft ürünlerinde aylık veya yıllık lisans kiralama servisimiz mevcuttur.

Bulut karmaşık bir ortam olabilir. Ayrıca BT güvenlik alanınızın temel bir parçasıdır. Bulut bilişim güvenliği, aralarında virüs denetleyiciler, parolalar, şifreleme ve güvenlik duvarları bulunan birkaç korumaya atıfta bulunabilecek bunların tümünü içeren bir ifadedir. Nihai olarak, bulut güvenliği tek bir çözüm değildir–bu, verilerinizi, uygulamalarınızı ve çalışma yeteneğinizi korumaya yönelik bir hedeftir Trn olarak tüm bulut sistemlerimizin güvenliği sektörün öncü markaları ile sağlanmaktadır. Ağ katmanında Cisco nexus anahtarlama cihazları ile iletişim ve güvenlik sağlanmaktadır. İnternet erişimlerinde Fortigate güvenlik duvarı ile iç ağ segmantasyonu sağlayarak Lan ve Wan bağlantılarınızda tüm trafik fitrelenerek güvenlik profilleri üzerinden geçirilir. Bulut sunucu ve bulut erişimi yapan tüm aktif cihazlarda endpoint,edr çözümleri ile uçtan uca denetleme yapılarak sistem güvenliği sağlanmaktadır.

Sunucu izleme, Veritabanı yönetimi, eposta mesajlaşma, Domain, web sunucu, proje yöentimi, yazılım geliştirme, danışmanlık gibi bir çok hizmeti alabilirsiniz.

Hibrit Bulut teknolojisi zamanla gelişerek özel, açık ve hibrit modellerin daha elastik olabilmesi için yeni olanaklar sunmaya başladı. Artık kuruluşlar, hibrit bulut modellerini bulut bilişimden değer elde etmenin gelişmiş bir yolu olarak görüyor. Bu kuruluşlar, özel ve açık bulutların zaman zaman birbirini tamamlayıcı nitelikteki çeviklik, maliyet etkinlik ve yüksek hizmet kullanılabilirliği gibi avantajlarından faydalanıyor. Özellikle, hibrit bulutlar şirketlere BT’nin sermaye giderlerini ve operasyonel giderleri dengelemesine, sahip olunan kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına ve değişen iş gerekliliklerine yanıt verme kabiliyetinin geliştirilmesine yardımcı olan esnekliği ve seçim olanağını sunuyor. Her şirketin bu esnekliği nasıl yöneteceği, kendi ihtiyaçlarına ve BT gerekliliklerine göre değişebiliyor. Hibrit bulutlar aşağıdaki amaçlarla kullanılabilir: • Olağanüstü durum kurtarma stratejilerini uygulamak. • İş ihtiyaçlarına göre iş yüklerini bulutlar arasında dinamik olarak taşımak. • Hizmet olarak yazılım (SaaS) sayesinde, müşteri ilişkileri yönetimi ya da insan kaynakları uygulamaları gibi iş süreçleri uygulamalarını eksiksiz olarak sunmak. • Dönemsel artışlara ya da düşüşlere yanıt verebilecek beklenmedik talep artışlarının yönetilmesine yardımcı olmak. • Belirli bir süre için hizmetleri hızlı bir şekilde sunmak ya da yeni iş fırsatlarından faydalanmak Avantajlar • TRN bulut sunucuları ile iş kritik uygulamalarınızda yüksek erişilebilirlik hız ve performans elde edersiniz • Onprem envanteriniz ile diğer sistemlerinizi kendi ekipmanlarınızda çalıştırırsınız • Bulut ve onprem yapınız aynı ağ üzerinde 10Gbps hızında iletişim kurar • Veri merkezi ortamımızda tamamen güvenlilikli bir ortamda barındırılır. • Servisinizin yönetimi uzman teknik kadromuz tarafından ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine uygun olarak gerçekleştirilir

 
Hosted Exchange, Microsoft Exchange Server’ın firmalara sunduğu kurumsal e-posta haberleşme servisidir. · · Servisten yararlanmak için kurulum ve cihaz yatırımı yapmanız, lisans satın almanız gerekmez. Servisiniz TRN Veri Merkezi’mizde firmamıza ait exchange sunucular üzerinde çalışmaktadır. Servis süresince TRN Bulut elektrik, internet, işgücü kaynaklarından yararlanırsınız. · · Servis sürümleri otomatik olarak güncellenmektedir. Bu sayede Microsoft Exchange’in tüm özellikleri ve en güncel sistem versiyonlarından yararlanabilirsiniz. · · Diğer bir avantajı da, tüm verileriniz iPhone, Android vb. mobil cihazlar ile sürekli yanınızda olur. E-posta, ajanda, rehber ve dosyalarınıza internet üzerinden her zaman ve her yerden ulaşabilirsiniz. Ayrıca yedekli Exchange mimarisi sayesinde verileriniz kaybolmaz ve sürekli erişilebilir durumda olur. · · Maliyet Avantajı · Cihaz yatırımı yok – Yeni sunucu satın almanız gerekmez. · Lisans yatırımı yok – Microsoft Exchange Server yazılımı, yedekleme, anti-virüs, anti-spam gibi pahalı yazılımlar Lisans Kiralama servisimiz kapsamında sunulur. · İşgücü maliyeti yok – Kurulum, bakım, onarım ve teknik desteği tarafımızdan sağlanır. · Kullandığın Kadar Öde – Kullanıcı sayısınıza göre hesap açar, hesaplarınızı istediğiniz zaman arttırabilir, azaltabilirsiniz. · Mobil cihazlar ile (iPhone, Android vs.) kolay ve güvenli erişim · Microsoft Outlook üzerinden, zaman mekan bağımsız e-posta erişimi · Takvim, randevu, Office dosyalarına erişme ve dosyalar üzerinde çalışma yapabilme · · Yedeklilik · E-postalarınız yedekli mail sunucular üzerinde barındırılır. · Donanımsal ve yazılımsal problemlerden dolayı oluşabilecek kesintilerden etkilenmeden e-postalarınıza 7 gün 24 saat erişim sağlarsınız. · Herhangi bir sorun olması durumunda Exchange Sunucu üzerinde yedekli ve güvenli şekilde tutulan tüm verileriniz kolayca ve hızlıca geri yüklenebilir. · Firewall (Güvenlik Duvarı) DDOS Saldırı Önleme gibi hizmetler sayesinde yüksek güvenlik sağlarsınız. · Anti-Virüs ve Spam Filtre Uygulamaları ile mesaj kutunuz istenmeyen e-postalardan ve zararlı kod bulunduran e-postalardan korunur. · Servisinizin yönetimi konusunda uzman teknik kadro tarafından ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine uygun olarak gerçekleştirilir
Sanal Santral kendi telefon altyapınızı kurmanız ve yönetmeniz için kolaylık sağlıyor. Karşılama robotu, raporlama, Erp entegrasyonu, Sms Modulu, Ses kaydı gibi bir çok özellik

GOLD

For Developers

10 $ month
 • 2 GB RAM
 • 1 CPU Core
 • 30 GB SSD Storage
 • 1 TB Transfer
 • 40 Gbps Network In
 • 1000 Mbps Network Out

GOLD

For Developers

10 $ month
 • 2 GB RAM
 • 1 CPU Core
 • 30 GB SSD Storage
 • 1 TB Transfer
 • 40 Gbps Network In
 • 1000 Mbps Network Out

PREMIUM

For Startups

20 $ month
 • 4 GB RAM
 • 2 CPU Core
 • 40 GB SSD Storage
 • 1 TB Transfer
 • 40 Gbps Network In
 • 1000 Mbps Network Out

Why choose us?

For Megahost it is fundamental to generate confidence and security in each of our customers, they are the motivation for study, innovation and constant technological changes to improve day by day in our products and business solutions. 

Inmediate attention

At MegaHost you will always have someone ready to answer your request via telephone, chat, online call or email ticket.

DDOS Attack Protection

Our clients can better protect their services like mail, httpd, DNS, applications, video and voice. With our DDOS system.

Hosting For Your Server

MegaHost will be in charge of maintaining your server online 24 hours, where you can count on systems of Electrical Power Insurance.

Cloud Backup

Today it is important to be able to access your information from anywhere in the world in a secure way. It is also essential to ensure.

Colocation

It is a Data Processing Center. Currently we have 25,000 square meters in a single floor with concrete masonry, storm walls perimetrales .

Disk-SSD

It is very important that our customers and users have knowledge of the technology we use on our servers, so we want you to know about the SSDs.

Alt Yapı İş Ortaklarımız